SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 13128018
nr 1312 8018
Jardiniere
nysilver, kristall. Längd: 27 cm
Kondition: graverad, nagg,
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:09:14
300 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Halvkristall